ארגון הנוער חב”ד

ארגון הנוער חב”ד מחנך על בסיס ערכיה של חסידות חב”ד: אהבה ונתינה לכל אחד, שליחות, שמחה וקשר לרבי מלובביץ’. הארגון מפעיל סניפים בכל רחבי הארץ. בנוסף לפעילות הקבועה, הארגון מקיים מפגשים מחוזיים וארציים, מחנות, טיולים, ימי העשרה והעצמה ותחרויות ארציות במגוון נושאים. החזון של הארגון הוא להצמיח חברה איכותית של בוגרים ובוגרות אשר מזדהים עם ערכי חסידות חב”ד, פועלים על פיהם, וחדורים בתחושת שליחות ואחריות לסביבתם.

אוכלוסיית יעד:  כיתות א’-י”ב, ילדים ונוער המזדהים וקרובים לעולם הערכים של חב”ד. מחלקת הבנים קרויה בשם “פנסאים”, הבנות- “בת מלך”, ו”ילדי המעשים הטובים”- המיועדת לילדים בקהילה שמחוץ לחב”ד, המזוהים עם ערכי התנועה ומעוניינים בפעילות מעשירה ומאתגרת בהשראת מסורת ישראל.  כמו כן, הארגון מפעיל סניפים ייעודיים לנוער בסיכון.

התנדבות בקהילה:  חניכי וחניכות הארגון מכירים בסיוע לקהילה, לחלש ולנצרך כערך נעלה בחשיבותו ובלתי נפרד מהאידיאולוגיה של הארגון. בארגון מערך התנדבות שבועי קבוע , במגוון תחומים:  ביקורים בבתי אבות ובתי רפואה, סיוע ליולדות ולמשפחות ברוכות ילדים, תגבור תלמידים, איסוף מצרכי מזון, חלוקת מצרכים לנזקקים וסלי מתיקה לחולים ולמשפחותיהם ועוד.