״אני מאוד אוהב אתכם ונורא כיף להגיע ולראות את הציבור הישראלי הטוב ביותר, בראש ובראשונה אני רוצה להודות לח”כ מירב בן ארי, מעבר לזה שהיא ראש השדולה, היא נלחמת בשוחות כדי להעצים את ארגוני הנוער, היא מבינה את מה שאנחנו מבינים ותכף אסביר.

לחברת הכנסת מיכל בירן, תודה רבה, וכמובן שלומי קסטרו ולחגי גרוס שאחראי על חברה מנהל ונוער.

לפני 4 שנים לא הייתי שר החינוך, כשהתודעתי אז לארגוני הנוער, הכרתי רק ארגון נוער אחד, “אחריי!”
ככל שהתוודעתי יותר הגעתי למסקנה, כי ביחס להשקעה, התוצר החברתי, הערכי, שאתם מביאים למדינת ישראל הוא גבוה ביותר.  על שקל שאנו משקיעים בארגוני הנוער, בסוף התמורה לחברה הישראלית היא גבוהה בסדרי גודל, לכן בתקופתי הכפלנו פי 2 – מ-27 מיליון שקלים ל- 53 מיליון שקלים את התמיכה בארגוני הנוער וזאת כאמירה, לומר לכם קדימה תצמחו.

מה שמייחד אתכם זה חיבור עמוק לשטח הישראלי, לאתגרים הישראלים, לעדות שונות ומגזרים שונים. הבנה יותר טובה מכל אחד במדינה, מה באמת צריך פה באמת במדינה. התפיסה של ארגוני הנוער זה לזהות צורך ולפתור אותו, ואתם השכלתם לעשות זאת בעשייה שלכם.

יש כאלו שאומרים שהמדינה דפקה אותי וארגוני הנוער אומרים: יש בעיה אנחנו לא עיוורים, אנחנו נטפל בזה אנחנו מתייצבים כדי לפתור את הבעיה, אנחנו יודעים לנוע, לא מחכים לכם וכל מי שיושב פה לא חיכה לנו, אין פה אחד שחיכה לממשלת ישראל שתפתור את הבעיות, יש דבר שאנו צריכים מכם והוא לחנך את הנוער שלנו. יש ממשלה ומדינה אבל היא לא יכולה לפתור את כל הבעיות של כל אזרח, האחריות האישית של כל נער ונערה לעצמה, למשפחתה, לקהילה שלה ולמדינה זה בסוף מה שמקיים מדינה, חלילה אם הכול יונחת מלמעלה עם הבירוקרטיות של המדינה.

 

אתם בעיניי החלוץ בעניין הזה ולכן ממש עם היכנסי לתפקיד אמרתי למנכ”לית המשרד ואחר כך למנכ”ל המשרד וזה בבת עיניי, ארגוני הנוער.

לכן באמת זינקתם בשנים האחרונות ותדעו לכם זה על מסילה, אחורה אי אפשר ללכת החכמה זה להתקדם גם בהיקף התקציבי וגם ביציבות, כלומר שתהיה לכם ‘ססטנביליות’ (יציבות) לעתיד, לדעת שהמדינה תמשיך לתקצב גם חמש ועשר שנים קדימה ולא יהיה לכם את החשש הזה.

גם להתייצב לאתגרים לאומיים שיש למדינה, עכשיו יש אתגרים בכל מיני מישורים, יש את הציבור הבדואי, והציבור החרדי והם מתנות ואתגרים שאנו צריכים להתמודד, יש עלייה בהיקף החינוך המיוחד בקצבים בלתי נתפסים, זו אחריות שלנו על כל ילד וילדה מיוחדת במדינת ישראלית.

אני רואה את הקבוצה המופלאה כקואליציה שבאה לטפל יחד עם ממשלת ישראל באתגרים המרכזיים של המדינה. כל מי שפגשתי היה תמיד עם אור בעיניים ונחישות לעזור לתרום ולא רק לקבל, אם יש משהו אחד שזועק מהקבוצה פה, באנו לתת – לא באנו לקחת – באנו לתת.

אסיים ואומר תודה לכל הארגונים: תנועת נוע”ם, תנועת תרבות, פרחי הדגל, נוער מד”א ,איגי, בנות בתיה, הצופים הקתולים, אג’יק , ארגון נוער חב”ד ,אור ישראלי, צופי השלום במגזר הערבי, נוער לתת, צבאות השם ,קדימה לשובע, בתי נחשונים, אות הנוער, תנועת יחדיו, אחריי וחוגי סיירות.

חברים תדעו לכם, משפט אחרון בשם ממשלת ישראל והציבור הישראלי אני פה, לומר לכם תודה, אני מוקיר אתכם מאוד מאוד ואוהב אתכם מאוד מאוד, תודה רבה״.

 

ח”כ נפתלי בנט, שר החינוך.