הרשמה שנת שירות עדיין פתוחה - מועצת ארגוני הילדים והנוער

קדימה

מתנדבי ומתנדבות שנת השירות בקדימה הן/ם הדמות המרכזית והעיקרית המלווה את חניכי בתי הנוער לאורך השנה. הש"ש פועל/ת בתחומי הדרכה, חניכה, ליווי ויצירת קשר אישי עם החניכות/ים. שנת השירות בקדימה כוללת בתוכה אחריות גדולה ולצידה עבודה מורכבת, מאתגרת ומשמעותית ביותר. מגורים עם 6 חברים וחברות בדירת הקומונה בלב השכונה בה היא פועלת. **נותרו מקומות פנויים לבנים בלבד.

השומר החדש

ישנם שני מסלולים אפשריים בהשומר החדש: "מנהיגות במצפים" ו-"מנהיגות בחוות", 2 המסלולים מציעים לכם שילוב של מכינה ושנת שירות. כלומר, משימה לצד לימוד. מנהיגות במצפים מציעה עבודה חקלאית, חיים במצפה חקלאי, שמירה, לימוד. מנהיגות בחוות מציעה לכם פעילות חינוכית המשלבת הדרכת ילדים בחוות חקלאיות ביישובים וערים.

אחריי!

שנת שירות חינוכית – קהילתית שבה תתגוררו בקומונות בערים, תדריכו ילדים ובני נוער מרקעים שונים, תתנדבו ותסייעו במגוון משימות חשובות בעיר כמו מועדוניות נוער, רווחה, קשישים, בתי ספר, מסגרות חינוך מיוחד, מתנ״סים ואוכלוסיות מגוונות. מגורים עם 7-10 שינשינים בקומונה. בשנת השירות שלנו תזכו לכלים להכנה לצבא פיזית ומנטאלית, סמינרים וגם שיעורי העשרה.

נוע"ם

נוע"ם מציעה מסלול שנת שירות המשלב בתוכו עשייה, למידה, חיי קבוצה והתפתחות אישית המהווים יחד חוויה מעצבת חיים. לב העשייה הוא במסגרות חינוכיות פורמליות ובלתי פורמליות . במקביל, זוכים השינשינים ליום לימוד שבועי בקבוצה (אחת לחודש במפגש של כל הגרעין) אשר בו הם מעמיקים בנושאים של חברה ישראלית וזהות יהודית מסורתית.

איגי

איגי, ארגון הנוער הגאה, פועל למכן שינוי עבור נוער להט"בי והטרוסקסואלי, למיגור תופעות האלימות וגילויי הלהט"בובופיה בבתי ספר. שנת שירות של אקטיביזם, יצירה ומעורבות חברתית, לעיצוב דמותן של הקהילה הגאה והחברה הישראלית. מגורים עם 10-8 חברים וחברות קומונה, מובילים משימות חינוכיות בבתי ספר, מרכזי נוער, פרויקטים עירוניים ועוד.

בינה

שנת שירות ייחודית המשלבת עשייה קהילתית נרחבת ולימו ד עשיר ומעמיק. בשנת השירות ”בארות“ תחיו בקומונה של כ14 שינשינים ושינשיניות, תחוו חיי שיתוף וניהול עצמאי בשכונות ברחבי הערים. העשייה החברתית היא לב ליבה של השנה ואנו משקיעים בה זמן רב בכל ימות השבוע. השינשינים פועלים במוקדי משימה הפרושים בעיר ועובדים עם מגוון אוכלוסיות לפי הצורך ולפי בחירה ונטייה אישית ככל האפשר.

האות הבינלאומי לנוער

שנת השירות ברוח ערכי אות נוער מאפשרת לש"ש חוויה של חניכה וליווי על בסיס ארבעת תחומי העניין. האות הבינלאומי לנוער מפעיל קומונות ברחבי הארץ. במהלך שנת השירות הש"שנים פועלים בבית ספר, מרכזים קהילתיים מועדניות ובית נוער. השישנשינים זוכים לפיתוח וליווי אישי המלווה על ידי צוות מקצועי, הכולל לימוד ופיתוח, סמינרים בנושאי החברה הישראלית, רב-תרבותיות ומפגשים בינלאומיים.

כנפיים של קרמבו

השינשינים עוסקים בשילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בבתי הספר במסגרת החינוך הפורמלי ועוסקים בפעילויות חברתיות במסגרת החינוך הבלתי פורמלי, עם נוער בסיכון ונוער מנותק. השינשינים מעניקים תמיכה והדרכה לסניפים במחוז בו הם פועלים. המטרה של הארגון: לאפשר שוויון הזדמנויות חברתי, חיי חברה ושייכות לכל ילד עם צרכים מיוחדים – ללא הבדלי תרבות, מצב סוציואקונומי, דת ומגדר.

צמרת

גרעין צמר“ת משלב דתיים וחילונים מכל רחבי הארץ. הגרעין פועל בשמונה ערים בפריפריה החברתית -גאוגרפית בישראל. מתנדבי שנת השירות לוקחים חלק במסגרות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמליות בעיר, ופועלים לפיתוח מנהיגות נוער מקומית. במהלך השנה המתנדבים חווים תהליך למידה משמעותי הכולל סמינרים, סדרות ופיתוח שיח בתחומי הזהות והחברה הישראלית יהודית וחינוך.

בקהילה

שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל. הפעילות היא בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון. במטרה לצמצם פערים חברתיים. אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות

מעשה

במעשה, מעניקים הזדמנות שווה למסיימי יב‘ מכלל החברה הישראלית לבחור בשנת שירות משמעותית תוך שמירה על הזהות האישית. שנה של תהליך אישי וקבוצתי, התנדבות במסגרות חינוכיות והכוונה לשירות צבאי משמעותי. התנדבות מגוונת בקרב ילדים ונוער, כפרי ילדים, מרכזי קליטה, אוכלוסיית צרכים מיוחדים ועוד. אפשר להגיע למיונים כקבוצת צעירים שרוצים לצאת לשנת שירות ביחד.

נוער מד"א

שנת השירות במד"א היא שנת שירות שבה יקבלו החניכים כלים והכשרות שיסייעו להם לעסוק בניהול מתנדבים בתפקידים שונים. למעשה, השינשינים יובילו את מערך חוד החנית של מגן דוד אדום, בני הנוער המתנדבים, בכלל מרחבי מד"א ובכל רחבי הארץ. שנת השירות תתחיל בקורס חובשים של מד"א, הכשרות שונות לניהול מתנדבים ועבודה עם המערכת בממוחשבת וכניסה לתפקידים בפריסה ארצית במחלקת המתנדבים.

תרבות

בשנת שירות של תרבות מתחברים למוסד תרבות בעיר ואליו מביאים במקום קהל, את הקהילה: מפיקים אירועים ופסטיבלים עם הקהילה, עושים חיבורים בתוך הקהילה- בין ילדים לזקנים, בין בני נוער לילדים עם צרכים מיוחדים, מדריכים קבוצות נוער וילדים. יוצרים- לא עוצרים. את שנת השירות בתרבות עוברים יחד עם גרעין של 15-8 חברות וחברים בקומונה בעיר בה פועלים.

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement

array(0) { }