חוגי הסיירות של קק”ל

הארגון מונה כ 3500- חניכים ברחבי הארץ, מחנך להכרת הארץ דרך השטח, תוך הקניית ערכי הציונות ואהבת הארץ והאדם. הארגון נמצא בשנים האחרונות בהליך צמיחה הולך וגובר, ובשנת הפעילות הקרובה צפוי הארגון להרחיב את פעילותו באזורים נוספים בארץ, ובעיקר בפריפריה.

חוגי הסיירות הינו הארגון האחרון במדינת ישראל המשמר את אופי הטיול האותנטי והפשוט – הליכה רגלית עם הציוד על הגב, לינה בשקי שינה בחוץ, ובישול על מדורה באופן עצמאי. כל אלה יוצרים מגע הדוק עם הנוף והאדמה, המחבר את החניכים לסביבתם, ארצם ועמם.

הפעילות הצנועה, בקבוצות הקטנות בה חולקים החניכים מכנה משותף של סביבת המגורים ומטען תרבותי דומה, יכולה להתאים לכל חניך באשר הוא, ללא קשר לרמה הסוציו-אקונומית שלו ושל משפחתו. כל זאת, בעזרת הנגשת הפעילות לכלל האוכלוסיות.

שינוי חברתי אמיתי צומח מלמטה, ובכך אנו מאמינים גם בחוגי הסיירות. שליחת שורשים עמוקים של פעילות חוגי הסיירות בפריפריה, תוביל להשפעה מכרעת על עיצוב החברה הישראלית. שילובם של

ערכי קק”ל בפעילות בפריפריה, עשויה להוביל להשפעה גדולה על איכות הסביבה, שיפור וחיזוק התפיסה הציונית בקרב אזרחי ישראל.

חניכי חוגי הסיירות במרכז ובפריפריה הם שגרירים של רצון טוב, ציונות, אהבת הארץ והאדם באשר הוא, ולהוביל לחברה טובה יותר ומקבלת יותר. בוגרינו משתלבים כיום בחזית העשייה החברתית בישראל, וברצוננו לטפח שילוב זה גם בקרב חניכינו בפריפריה.

תגיות:

מאמרים בנושא: