חוגי הסיירות של קק”ל

חוגי הסיירות מחנכים להכרת הארץ דרך השטח, תוך הקניית ערכי הציונות ואהבת הארץ והאדם. הארגון נמצא בשנים האחרונות בתהליך צמיחה הולך וגובר, ובשנת הפעילות הקרובה צפוי הארגון להרחיב את פעילותו לאזורים נוספים בארץ, בעיקר בפריפריה.

חוגי הסיירות הוא הארגון האחרון במדינת ישראל המשמר את אופי הטיול האותנטי והפשוט – הליכה רגלית עם ציוד על הגב, לינה בשקי שינה בחוץ ובישול באמצעות מדורה באופן עצמאי. כל אלה יוצרים מגע הדוק עם הנוף והאדמה, המחבר את החניכים לסביבתם, ארצם ועמם.

הפעילות הצנועה בקבוצות הקטנות, בה חולקים החניכים מכנה משותף של סביבת המגורים ומטען תרבותי דומה, יכולה להתאים לכל חניך, ללא קשר לרמה הסוציו-אקונומית שלו ושל משפחתו. כל זאת, בעזרת הנגשת הפעילות לכלל האוכלוסיות.

שינוי חברתי אמיתי צומח מלמטה, ובכך מאמינים גם בחוגי הסיירות. שליחת שורשים עמוקים של פעילות חוגי הסיירות בפריפריה, תוביל להשפעה מכרעת על עיצוב החברה הישראלית. שילובם של ערכי קק”ל בפעילות, עשויה להוביל להשפעה גדולה על איכות הסביבה ולשיפור וחיזוק התפיסה הציונית בקרב אזרחי ישראל.

חניכי חוגי הסיירות במרכז ובפריפריה הם שגרירים של רצון טוב, ציונות, אהבת הארץ והאדם והשאיפה להוביל לחברה טובה יותר ומקבלת יותר. בוגרי הארגון משתלבים כיום בחזית העשייה החברתית בישראל, והם פועלים לטיפוח שילוב זה גם בקרב החניכים בפריפריה.

אוכלוסיית יעד: חניכים מכיתות ה’ ועד י”ב.

התנדבות בקהילה: חניכי החוגים מתנדבים בקהילה במגוון גדול של פעילויות, החל מפריצת וסימון שבילים, הדרכת טיולים, אימוץ אתר לרווחת הקהילה, ימי ניקיון ביערות ובשטחים הפתוחים ועוד.

מסלולי המשך: בחוגי סיירות פועלות 6 קומונות ובקרוב תצטרף אליהם קומונה נוספת, שביעית במספר. מתנדבי שנת השירות עוסקים בבניית קבוצות ופיתוח הפעילות של חוגי סיירות בפריפריה החברתית והגאוגרפית. שנת השירות בארגון היא שנה מאתגרת ותובענית, אך מלאת סיפוק מעשייה משמעותית.