המועצה נאבקת על שנת השירות

בשנת 2015, עמד מפעל שנת השירות בסכנת ביטול. המועצה נאבקה על המשך תקצוב שנת השירות, והצליחה בכך: “מפעל שנת השירות הוא אחד המפעלים החברתיים והחינוכיים החשובים בישראל, ומהווה מנוע צמיחה לחינוך הערכי בישראל, שכלל הגורמים רוצים בהצלחתו ובגדילתו המשמעותית. אנו קוראים לראש הממשלה להתערב ולאפשר לאלפי מתנדבות ומתנדבי שנת השירות להמשיך בעשייה החינוכית המבורכת ובתרומה לקהילה”.

גם בשריפות: “בני הנוער מוכיחים שוב שיש על מי לסמוך”

 

חניכי וחניכות ארגוני הנוער תורמים לחברה הישראלית מדי יום ביומו, גם בעתות משבר. בגל השריפות של נובמבר 2016, קיימו ארגוני הנוער פעילויות התנדבות שונות לסיוע לחברה. בן סמינובסקי מאתר “פרוגי”, מבית Ynet, התייחס לונושא.

מנכ”ל המועצה ברשת ב’

מנכ”ל המועצה, מר שלומי קסטרו, העניק ראיון לרשת ב’, בתכנית “יומן אזרחי” עם פארלי שחר. בתכנית, הוצגה פעילות ארגוני הנוער בישראל, והוצגו תוצאות הדוח של מועצת הנוער האירופית, לפיו חניך או חניכה המשתתפים בארגון נוער הופך לאזרח מעורב יותר. “בשנים האחרונות, קמו ארגוני נוער, אשר מציעים פלטפורמה של חינוך ערכי, מעורבות ותרומה לקהילה”.

הסניף הנודד באתר קק”ל

בסניף הנודד של המועצה בשיתוף עם קק”ל והחברה למתנ”סים, נדד סניף של ארגוני הנוער ברחבי הארץ, במטרה לרתום את בני הנוער לפעילות – אתר “חלון ירוק” של קק”ל בדיווח מהשטח.

 

ערוץ הכנסת – חברי הכנסת חוזרים לימי ילדותם

במסגרת קמפיין של מועצת ארגוני הנוער, שמטרתו להתגבר על הפער התדמיתי של חברי הכנסת והממשלה ולהראותם בימי צעירותם, פרסמה המועצה ביחד עם הממשלה והכנסת תמונות של ח”כים ושרים בגילאי היסודי והתיכון. מנכ”ל המועצה, מר שלומי קסטרו: “למרות התחושות הקשות של הנוער והציבור הישראלי כלפי הנבחרים שלנו, אני חושב שעדיין מסתכלים לשם, אל חברי הכנסת והשרים. פתאום הדמויות שאנחנו מכירים מהכנסת, או מארץ נהדרת, תופסים תמונה אנושית.”