רשויות מקומיות - מועצת ארגוני הילדים והנוער

כ-30% מבני הנוער בישראל לוקחים חלק בפעילות חינוכית ערכית קבועה ומשמעותית. מועצת ארגוני הילדים והנוער פועלת לחיזוק החינוך הבלתי פורמלי, בעיקר בקרב אוכלוסיות מוחלשות ובפריפריה החברתית והגיאוגרפית. המפתח לשינוי נמצא בידי מובילי ומקבלי ההחלטות בנושא החינוך, ברשויות ובמועצות המקומיות ברחבי הארץ. ניתן, אפשר ואף רצוי ליצור מענה אטרקטיבי ורלוונטי לבני הנוער ובכך להגדיל את השתתפותם בפעילות חינוכית ערכית, בנוסף לפעילות החינוכית הפורמלית. ארגוני הנוער פועלים לקדם ערכים חברתיים וערכיים בקרב בני הנוער, באמצעות חינוך שמטרתו ייעודית ומוגדרת.

 

הערך המוסף שמועצת ארגוני הילדים והנוער נותנת לרשויות ולמועצות המקומיות:

1. המועצה מכירה ומנגישה לרשות את הארגונים שכבר פועלים בה, מספקת את כל המידע והנתונים העדכניים על פעילויות ייחודיות ועל הצרכים להם הארגונים נותנים מענה.

2. שולחן עגול משותף – קידום משותף של תחום החינוך הבלתי פורמלי על פי צרכי הרשות. אם הרשות מעוניינת בפעילות חדשה או בפניה לאוכלוסיה נוספת, המועצה תדע להתאים את הארגון הרלוונטי העונה לבקשה.

3. הרחבת תשתיות תמיכה – למועצת ארגוני הנוער יש את היכולת לסייע בפנייה רחבה יותר לבני הנוער ברשות, ובכך להגדיל את מספר המשתתפים בפעילות החינוכית.

4. סיוע משפטי – למועצה כלים מקצועיים לסיוע בכתיבת תקנות תמיכה ייעודיות בארגוני הנוער.

הרשויות שמועצת ארגוני הילדים והנוער עובדת איתן כיום בשיתוף פעולה: עיריית חולון, עיריית פתח תקווה, עיריית חיפה, עיריית ראשון לציון, עיריית קרית ביאליק, עיריית תל אביב, עיריית רעננה.

יניב ויסמונסקי
מנהל המחלקה לנוער וצעירים בבת ים

המחלקה לנוער בת ים שמחה על שיתופי הפעולה עם מועצת ארגוני הנוער ובפרט קשרי הרשויות. המועצה סייעה בחיבורים מגוונים לארגוני נוער חדשים אשר ייכנסו לראשונה לעיר בת ים הודות לחיבורים. בנוסף, המועצה חשפה את המחלקה לפעילות קיימת של ארגוני נוער אשר לא היו בקשר עם הרשות ועם המחלקה בפרט. מודים על הסיוע בכל בקשת התייעצות לאורך השנים בתחומי שנת השירות של ארגוני הנוער ולמידה מנסיון המועצה לטובת קידום הארגונים בעיר.

סיגל ויצמן אהרוני
מחזיקת תיק הנוער, והחדשנות וטכנולגיה בעיריית תל אביב יפו

העשייה של מועצת ארגונית ברשויות המקומיות ושיתוף הפעולה למען קידום הנוער, במטרה לשפר את איכות החיים ותחושת החוזק, העצמה, קידום הנוער במרחב העירוני.

עשייה מרגשת ומעוררת גאווה.

ישר כח לצוות על כל העשייה

אורטל חדד
מנהלת מחלקת הנוער עיריית קריית ביאליק

העבודה עם מועצת ארגוני הנוער היא שותפות רבת שנים, היא תפירת חליפה לפי צרכי הרשות המקומית, היא התאמת הארגונים לאופיה של הרשות, יצירת חיבורים עם בעלי פונקציות בארגונים השונים והכי חשוב- היא כתובת עבורנו בשיח השוטף מול הארגונים.

אני סומכת על הצוות של המועצה ויחד אנחנו מקדמים את החינוך הבלתי פורמלי בקריית ביאליק.

מועצת ארגוני הילדים והנוער

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement

array(0) { }