רשויות מקומיות

על השותפות:

כ-30% מבני הנוער בישראל לוקחים חלק בפעילות חינוכית ערכית קבועה ומשמעותית. מועצת ארגוני הילדים והנוער פועלת לחיזוק החינוך הבלתי פורמלי, בעיקר בקרב אוכלוסיות מוחלשות ובפריפריה החברתית והגיאוגרפית. המפתח לשינוי נמצא בידי מובילי ומקבלי ההחלטות בנושא החינוך, ברשויות ובמועצות המקומיות ברחבי הארץ. ניתן, אפשר ואף רצוי ליצור מענה אטרקטיבי ורלוונטי לבני הנוער ובכך להגדיל את השתתפותם בפעילות חינוכית ערכית, בנוסף לפעילות החינוכית הפורמלית.

ארגוני הנוער פועלים לקדם ערכים חברתיים וערכיים בקרב בני הנוער, באמצעות חינוך שמטרתו ייעודית ומוגדרת.

הערך המוסף שמועצת ארגוני הילדים והנוער נותנת לרשויות ולמועצות המקומיות:
1. המועצה מכירה ומנגישה לרשות את הארגונים שכבר פועלים בה, מספקת את כל המידע והנתונים העדכניים על פעילויות ייחודיות ועל הצרכים להם הארגונים נותנים מענה.
2. שולחן עגול משותף – קידום משותף של תחום החינוך הבלתי פורמלי על פי צרכי הרשות. אם הרשות מעוניינת בפעילות חדשה או בפניה לאוכלוסיה נוספת, המועצה תדע להתאים את הארגון הרלוונטי העונה לבקשה.
3. הרחבת תשתיות תמיכה- למועצת ארגוני הנוער יש את היכולת לסייע בפנייה רחבה יותר לבני הנוער ברשות, ובכך להגדיל את מספר המשתתפים בפעילות החינוכית.
4. סיוע משפטי – למועצה כלים מקצועיים לסיוע בכתיבת תקנות תמיכה ייעודיות בארגוני הנוער.

הרשויות שמועצת ארגוני הילדים והנוער עובדת איתן כיום בשיתוף פעולה: עיריית חולון, עיריית פתח תקווה, עיריית חיפה, עיריית ראשון לציון, עיריית קרית ביאליק, עיריית תל אביב, עיריית רעננה.

מנהל השותפות: אריק פלהיימר arikf@coyo.org.il